Życie korporacyjne to nie tylko praca. Ciekawe i pożyteczne wydarzenia organizowane przez firmę zarówno dla wewnętrznego kręgu (pracowników), jak i dla szerszego otoczenia są ważną częścią kultury korporacyjnej. Firmowym eventem można nazwać każde wydarzenie, które odbywa się w imieniu firmy z udziałem jej pracowników. Najważniejsze jest dokładne określenie celów jego realizacji i dołożenie wszelkich starań, aby z powodzeniem je osiągnąć. Nie bez znaczenia jest również to, że format planowanego wydarzenia firmowego pozwala na wzięcie w nim udziału jak największej liczbie pracowników. Jeśli ktoś szuka pomysłu na wyjątkowy event i zastanawia się, jakie działania zjednoczą zespół i sprawią, że wszyscy będą się dobrze bawić w tym samym czasie, jest idealne rozwiązanie – wspólne rzucanie siekierami.

Doskonały pomysły na firmowy event to rzucanie siekierami

Imprezy firmowe sprzyjają budowaniu wizerunku firmy zarówno na rynku personalnym, jak i wśród klientów oraz zwiększaniu lojalności pracowników. I z tego punktu widzenia bardzo ważna jest przejrzysta organizacja, przemyślanie każdego drobiazgu. Jeżeli firma nie posiada wyspecjalizowanego działu, do którego zadań należy ich prowadzenie, lepiej skorzystać z usług profesjonalnego zespołu. Specjaliści zaproponują świeże pomysły, pomogą rozwiązać wiele problemów organizacyjnych, pomagają w organizowaniu eventów firmowych z integracją pracowników.

Pracownicy małych i dużych firm nie są usatysfakcjonowani tradycyjnymi spotkaniami przy filiżance kawy, takie imprezy nie przyniosą firmie najmniejszej korzyści. Warto poznać bliżej najnowszy pomysł na ciekawe spędzanie wolnego czasu dla pracowników. Korzystając z usług klubu profesjonalistów Axe Nation każdy uczestnik firmowego eventu będzie mógł spróbować swoich sił w niezwykłym sporcie, jakim jest rzucanie siekierami. Można walczyć o tytuł zwycięzcy lub po prostu zrelaksować się przy zimnym piwie i spędzić ten czas na rozmowach, które z pewnością przybliżą zespół.

Podczas zawodów sportowych takich jak rzucanie siekierą czy toporem pracownicy otwierają się z nieznanej wcześniej strony, poznają się lepiej. Nieformalne środowisko przyczynia się do powstawania przyjaznych relacji między pracownikami.Taki event firmowy staje się świętem dla każdego.Tutaj nie trzeba realizować zadań zawodowych, pracować, wystarczy odpocząć. Jedną z najpopularniejszych form eventów firmowych są zawody sportowe w rzucaniu siekierą. Odpowiednie dla wszystkich i popularne nie tylko w męskich zespołach, ale również wśród kobiet To najlepszy rodzaj rekreacji dla wielu różnych grup.To ulubione zajęcie, które budzi wrodzone poczucie zdrowej rywalizacji.

rzucanie siekierą

Co jest potrzebne do zorganizowania dobrego firmowego eventu?

Przede wszystkim odpowiednio dobrane miejsce na wydarzenie. W końcu powodzenie całej imprezy w dużej mierze zależy od lokalizacji. Bardzo ważne jest, w jakim stopniu sami uczestnicy są zaangażowani w proces. Przecież chodzi o to, aby wszyscy byli aktywni, nikt się nie nudził i każdy miał coś do zrobienia na evencie firmowym. Powinien być on zapamiętany są ze względu na dobry klimat oraz jako energiczny i zabawny. Klub organizujący eventy firmowe, podczas których odbywa się turniej indywidualny i drużynowy w rzucaniu siekierą wyłania najlepszy zespół oraz najlepszego rzucającego w danej firmie.

W czasie takiej imprezy sportowej można poznać cechy charakteru pracowników ich sposób działania podczas rywalizacji i działania pod presją. Podczas eventu obecny jest trener, który przekazuje najważniejsze wskazówki odnośnie bezpiecznego i celnego rzucania siekierami i toporem. Każdy zawodnik turnieju może czuć się swobodnie i nie obawiać się o swoje zdrowie, ponieważ każdy tor jest prawidłowo zabezpieczony, a specjaliści sprawdzają każdą siekierę jeszcze przed imprezą firmową. Ponadto przed przystąpieniem do zawodów przeprowadzane jest szkolenie BHP, trener uczy technik rzucania toporem i siekierą.

Czego można oczekiwać w czasie takiego eventu firmowego?

Zgłaszając chęć zorganizowania eventu firmowego w klubie Axe Nation, zawsze takie warunki jak czas trwania i program są ustalane indywidualnie. Podstawowe opcje obejmują: rzucanie małymi siekierkami przez 1,5h a w finale rzut dużym toporem. Ponadto każda firma w czasie eventu posiada wydzieloną prywatną przestrzeń i dostosowane gry do potrzeb jej pracowników. Organizatorzy takich sportowych eventów firmowych widzą coraz większe zainteresowanie oferowanymi imprezami. Uczestnicy są bardzo zainteresowani wspólnymi rozgrywkami, do których dołącza coraz więcej osób. Każdy może zaprezentować swoją celność i działanie w zespole, poczuć się jak Wiking, którego jedynym sposobem spędzania wolnego czasu było rzucanie siekierami do celu. Jakie zalety ma ten sport? Pomaga pozbyć się nagromadzonego w czasie pracy stresu a także doskonale się bawić.  

Trzeba przyznać, że rzucanie siekierą i toporem jest naprawdę wciągające nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Dla niektórych uczestników eventu taka rozrywka jest nowym pomysłem na hobby i postanawiają doskonalić swoje umiejętności. Przecież nic tak skutecznie nie podnosi adrenaliny jak rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Po za tym to doskonała okazja do integracji. Wie o tym firma, która organizuje eventy firmowe a jej pracownicy to prawdziwi wodzireje, zapewniający świetną formę relaksu dla każdego pracownika firmy. Czy może być coś lepszego niż dobra muzyka, zimne piwko, aktywność fizyczna i wspólna walka o zwycięstwo? Szukając czegoś nowego i wyjątkowego, co zagwarantuje rozrywkę podczas eventu firmowego, który będzie na najwyższym poziomie, warto wybrać rzucanie siekierami. Spędzając wspólnie czas współpracownicy mogą lepiej się poznać i praca będzie wyglądać zupełnie inaczej.